עדכונים אחרונים

800 משתתפים בכנס הרב מקצועי של א.ב.א - 18.11.14

מאת: איריס לבן

מספר חסר תקדים של 800 מנהלים, רופאים, אחיות, צוות פרא רפואי ועובדי מנהלה ומשק מבתי אבות ודיור מוגן ברחבי הארץ, השתתפו בכנס הרב מקצועי השנתי של א.ב.א – אגוד בתי אבות ודיור מוגן בישראל. הכנס, אותו מקיים א.ב.א מדי שנה באופן מסורתי, התקיים בכפר המכבייה ברמת גן ועסק השנה בנושא "הפרידה ממעגל החיים – דילמות אתיות ומשפטיות". את סדר היום פתח מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי פרופ' שלמה מור יוסף, אשר נשא דברים והזמין בין היתר את כל העוסקים בתחום להציע למוסד רעיונות למודלים חדשים בתחום המסגרות לקשישים והטיפול בהם. עוד התייחס לנושא המחסור בכוח האדם בתחום ואמר כי "אנחנו לא עיוורים לעניין. יש מחסור במטפלים אשר לעתים מתמלא באמצעות עובדים לא מיומנים ולא מתאימים".

בכנס נשאו דברים גם חבר הכנסת איציק שמולי המשמש יו"ר שדולת הגימלאים בכנסת, וכן יו"ר א.ב.א רוני עוזרי, מזכיר א.ב.א משה טולדו, ומארגן הכנס שמעון אלנברג.

בהמשך התקיימו מושבים מקבילים ובהם הרצאות מפי מומחים שונים שעסקו בסוגיית סוף החיים מזוויות שונות; הזווית ההלכתית, הזווית המשפטית, האתיקה, חוק החולה הנוטה למות, ההתמודדות עם דמנציה בסוף החיים ועוד. כמו כן התקיימו הרצאות בנושאים אחרים הקשורים בתחום הזקנה, כמו זוגיות בגיל השלישי, ניהול ותקשורת בהקשר של בתי האבות והדיור המוגן, ועוד.

יו"ר א.ב.א – אגוד בתי אבות ודיור מוגן בישראל, רוני עוזרי: "סוגיית סוף החיים מעסיקה ופוגשת כל אדם, ואותנו אשר עוסקים בטיפול ובקידום רווחתם של הקשישים, היא פוגשת לעתים תכופות, דבר המהווה אתגר שעלינו לעמוד בו על הצד הטוב ביותר בכל פעם מחדש. מדובר בנושא חשוב שיש להקדיש לו תשומת לב ולמידה על אף הקושי לעסוק בו, ועל כן השקענו בבניית הכנס סביב נושא זה, כך שיהיה מעשיר ותורם לכל אחד מהמשתתפים בהתמודדותו האישית וגם יספק כלים לשיפור השירות שאנו נותנים לדיירים ולבני משפחותיהם. באמצעות מיטב אנשי המקצוע, איש איש בתחומו, העמקנו בנושא באופן רציני ומעניין, וזכינו במשוב חיובי מאוד מהמשתתפים בכנס".

מר יוסי היימן, מנכ"ל אשל חה"כ איציק שמולי

 

מר עמית סגל פרופ' שלמה מור-יוסף
מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי

             

מר משה טולדו
מזכיר א.ב.א
מר רוני עוזרי
יו"ר א.ב.א